Отглеждане на грозде Без повече загадка

Отглеждане на грозде Без повече загадка

Отглеждане на грозде Без повече загадка

Blog Article

Актуално Политика и факти Министерство на земеделието, храните и горите

Автор: Юлиана Стоичкова Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството.

Важно е да се знае, че последния етап от ферментацията е преобразуване в оцетна киселина, като процесът не може да се обърне.

Къса резитба се извършва и върху най-младите части, за да се получи балансирано оформена лоза. Дори неопитен лозар би могъл да овладее тази технология.

Динамика на площите, средни добиви и производство на грозде от лозята в България

Новия съд се пълни до горе. В случай, че се образува празнина, която няма как да се запълни с друго вино се изгаря сярна лентичка. След всяка консумация на вино от бурето се изгаря по една сярна лентичка.

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

При отглеждането върху богати, дълбоки хумусни почви торенето влияе слабо върху развитието и добива на лозата, но най-често тя се отглежда на по-бедни почви в дворовете или около вилите, където торенето има решаващо значение за получаването на повече и по-качествено грозде.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

От голямо значение е чистотата и остротата на използваното от нас ножче – да го дезинфекцираме преди работа и да наточим остриетата.

Понеже ферментацията не е приключила, съдът не се долива до горе, а се оставя малко празно пространство. В празнината се изгаря сярна лентичка и бъчвата се запушва. Препоръчва се прехвърлянето на винения материал лозя да се извърши при взаимодействие с въздух, практика е да се остави да се разлива нашироко по дъска.

Там където опасността от измръзване през зимата е голяма, лозите се отглеждат приземно и през есента след листопада се загрибват.

Те могат да обработват и по-дълбоко, и по-плитко, и освен култивиране, с тях се прави още разрохкване, дисковане, брануване.

Засаждането в ямки е най-разпространения начин у нас. При него прихващането на лозите е много добро.

Report this page